«ШТРАФ ЗА ЕВАКУАЦІЮ АВТО ПОВЕРТАЮТЬ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ»

«ШТРАФ ЗА ЕВАКУАЦІЮ АВТО ПОВЕРТАЮТЬ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ»

 

«ШТРАФ ЗА ЕВАКУАЦІЮ АВТО ПОВЕРТАЮТЬ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ»

 

 «ГАЗЕТА ПО-УКРАЇНСЬКИ».

 

Субота, 8 вересня 2007 р. № 162 (445)

 

Своє авто киянин В’ячеслав Остаповець при­паркував біля Лісового ринку на вул. Братиславській о дру­гій годині пополудні. Повернувся за кілька хвилин. Бачить –  його “маз­ду” вже повантажили на автоева­куатор.

– Я зупинився здати долари у вулич­ному пункті обміну, – пояснює. – Упо­рався не довше як за З хвилини.

Евакуатори запропонували відкупити­ся за 350 грн. Обіцяли спустити машину і не виписувати квитанцій. В\’ячеслав від­мовився.

– Вирішив довести, що вони не пра­ві, – каже. – Я ж не залишав машину, а лише зупинився на пару хвилин.

“Мазду” повезли на штраф-майданчик поблизу Севастопольської площі. В’яче­слав поїхав туди маршруткою. На штраф-майданчику йому видали копію протоко­лу і чек – уже на 650 грн. Ще вимагали 10 грн за стоянку, хоч легковик пробув там менш ніж годину.

– Сказали, що везли мою машину че­рез Московський міст і намотали 50 кіло­метрів. Тому я повинен заплатити штраф 350 гривень –  за стоянку в забороненому місці, ще й 300 гривень за доставку, –  обурюється чоловік. –  У протоколі не­розбірливо написано прізвище інспекто­ра. А на чеку з переносного апарата є ли­ше загальна сума.

Остаповець вирішив подати до суду на евакуаторів. Бо шкода втрачати гроші. Знаку “Стоянка заборонена” біля ринку він не бачив.

– Нема тут що оскаржувати,  – комен­тує заступник директора підприємства “Київтранспарксервіс” Костянтин Красавін. – І кілометраж нарахували правильно. Автоевакуатор виїжджає зі штрафмайданчика й повертається туди ж.

Тому відстань подвоюється. Евакуйо­вану машину везуть 15 кілометрів, а платити треба за 30. Такі закони.

За першу добу на штрафмайданчику беруть 17 грн, за кожну наступ­ну  – 10 грн. Завантаження і виванта­ження авто також оплачує його власник. Вартість доставки на май­данчик залежить від об\’єму двигуна і віку машини. Штраф чималий, зате іншим разом водій не кидатиме ма­шину де заманеться, вважає Красавін. Без автоевакуаторів рух зупи­ниться. Неправильно припарковані машини заважають прибирати доро­ги. Тому в Києві щодня евакуюють сотню легковиків.

Автомобіліст має достатньо шансів перемогти в суді, запевняє юрист правової компанії “Наша справа” Вадим Прокопенко. Каже, Ос­таповець може довести, що лише зу­пинився, а не припаркувався на три­валий час. Відповідно до тлумачення тер­мінів у Правилах дорожнього руху, зупинкою є припинення руху тран­спортного засобу до 5 хвилин, — по­яснює юрист. — Отже, стоянка три­ває більш ніж 5 хвилин. Оскаржувати незаконну евакуацію автомобіля треба в прокуратурі і су­ді. Однак для цього потрібні свідки. – Крім того, у суді водій дає влас­ні пояснення, показує протокол,  – продовжує Вадим Прокопенко.  – Треба самостійно зробити замі­рювання відстані від ринку до штрафмайданчика. Або вимагати довідку про це в “Київавтодорі” чи у службі таксі. Евакуаторам доведеться поверну­ти несправедливо накладений штраф і відшкодувати моральні збитки.

 

Анна ІЛЬЮК

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code