Кабинеты адвоката находятся в Оболонском, Соломенском и Святошинском районах

 

Науково-практичний коментар до ст. 78 Кодексу законів про працю України


Стаття 78. Невключення днів тимчасової непрацездатності до щорічних відпусток

Дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, а також відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, до щорічних відпусток не включаються.

Коментар:

1. Стаття, що коментується, містить правило, яке не допускає обмеження права працівників на щорічні основну і додаткову відпустки у зв'язку з тим, що працівник у період щорічної відпустки був непрацездатним. Право жінок на відпустку не обмежується також у зв'язку з використанням права на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами. Більш того, періоди тимчасової непрацездатності і відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, які збіглися з часом щорічної відпустки, зараховуються до стажу роботи, що дає право на одержання відпустки (п. 3 частини першої ст. 82 КЗпП; п. 3 частини першої ст. 9 Закону "Про відпустки").

2. Проте стаття, що коментується, п. 1 частини другої ст. 80 КЗпП, п. 1 частини другої ст. 11 Закону "Про відпустки" (щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період чи продовжена у разі "тимчасової втрати працездатності...") вирішують лише питання, пов'язане з продовженням відпустки, якщо тимчасова непрацездатність настала в період відпустки і належне засвідчена. Питання про оплату часу непрацездатності, яка настала в період щорічної відпустки, вирішується абзацом третім ч. 2 ст. 35 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, обумовленими народженням і похованням": допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується тільки у тому разі, якщо тимчасова непрацездатність настала внаслідок захворювання чи травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, під час перебування у щорічній відпустці. Якщо ж непрацездатність, що настала в період щорічної відпустки, пов'язана з доглядом за хворою дитиною, доглядом за іншим членом сім'ї та іншими обставинами, зазначеними в ч. 6 ст. 35 названого Закону, працівник права на допомогу не одержує, але право на продовження відпустки одержує, якщо непрацездатність належно засвідчена.

3. Дні тимчасової непрацездатності, а також відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами не включаються лише до щорічних відпусток. Отже, вони включаються до всіх інших видів відпусток, передбачених п. 2 - 5 частини першої і частиною другою ст. 4 Закону "Про відпустки".
скачать dle 12.0
Метки:

 

 

 

Время работы:
Пн-Пт, с 9-00 до 19-00, в выходные по договоренности. Контакты. Схема проезда. Форма обратной связи.

 

Телеканал Інтер - Комментар адвоката Вадима Прокопенка - - СПОВІДЬ ІГРОМАНА. Стосується кожного. Ефір від 04.07.2019 Телеканал Интер - Эксперт адвокат Вадим Прокопенко - Как выбрать вкусные и качественные сосиски | ПРАВИЛА ВЫЖИВАНИЯ ВЫПУСК 25 (20.30) за 05.05.19 Телеканал ZIK - Комментар адвоката Вадима Прокопенка - Перші про головне. Ранок. (9.00) за 31.08.17 Телеканал ZIK - Комментар адвоката Вадима Прокопенка - Небезпечні вікна. Як вберегти дитину від падіння? Телеканал ZIK - Комментар адвоката Вадима Прокопенка - Маршрутки vs пасажири - як відстояти свої права у транспорті? Телеканал ZIK - Комментар адвоката Вадима Прокопенка щодо Компенсації за зламану ногу. Як відсудити гроші? 1+1 ТСН - Комментарий адвоката Вадима Прокопенка по Закону "Про Національну поліцію"

 

 

Услуги адвоката в Киеве и Киевской области Украины

Адвокат Прокопенко Вадим!
- Юридическая консультация.
- Защита прав клиента в суде.
- Определение стратегии по защите интересов.
- Споры связанные с ДТП.
- Споры по недвижимости.
- Трудовые споры.
- Семейные споры.
- Налоговые и таможенные споры.
- Защита по уголовным делам.
- Посещение подзащитного в сизо.
- Составление искового заявления, апелляции, адвокатского запроса.

 

 

         Юридические услуги

 

 

Рейтинг адвоката Вадима Прокопенко

 

  

 

 

Районы Киева

 

     Адвокат в Киеве

                           Адвокат
     Вадим Викторович Прокопенко