Науково-практичний коментар до ст. 132-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України
Стаття 132-1. Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів та правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами
Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами – тягне за собою накладення штрафу на водіїв від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, громадян – суб’єктів господарської діяльності – від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Доповнено статтею 132 згідно із Законом України від 24.09.2008 р. № 586-УІ)
Коментар:
1. Об’єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (див. Закон України “Про дорожній рух”, Правила дорожнього руху, Закон України “Про перевезення небезпечних вантажів”, Правила перевезення небезпечних вантажів).
2. Об’єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1) порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів;
2) порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами.
Обидва склади – формальні.
3. Суб’єкт адміністративного проступку- спеціальний (водії транспортних засобів; посадові особи, відповідальні за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, уповноважені з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів; громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності).
4. Суб’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу або необережності.
Leave a Reply